Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
02.11.2021

SVATEBNÍ PRŮVODCE a co se do něj vejde

    Svatba se blíží a snažíte se myslet na vše, a tak i včas podchytit možná budoucí nedopatření, nejanosti a omyly. Lze to vyřešit třeba informační brožurkou - Svatebním průvodcem. Může mít formát stejný, jako oznámení nebo může být i většího formátu (přeložená A3 nebo A4) ze silnějšího papíru, může vypadat jako skládací brožurka nebo mít podobu "svatebních novin" a ty věcné informace tam doplnit třeba i o zábavné svatební příspěvky.


    Svatební průvodce může obsahovat podrobný program, lehce upozornit, kde má kdo kdy být. Vhodné je přidat i svatební menu. Vyplatí se uvést telefon na svědkyni nebo koordinátorku, která od určitého času bude řešit dotazy a koordinovat, co bude třeba místo nevěsty. Je možné přidat i informaci, kde a kdy se budou dávat korzáže, jak bude postaráno o výzdobu aut a pod. Nic se nezkazí mapkou s místy parkování, trasou na obřad, od obřadu k místu hostiny a pod. Pokud je svatba venku, doplňte informaci, jaká je "mokrá varianta". 
    Práci vám ulehčí i žádost o včasnou informaci, kdo z hostů si bude přát zařídit ubytování nebo odvoz, kdo má nějaké speciální požadavky na jídlo (vegetariánské, dia, bezlepkové, dětské jídlo...)  
Pro více informací, které si mohou svatebčané zjistit můžete dát třeba web místa hostiny, penzionu, ubytování nebo i fotografie místa obřadu a místa dalšího svatebního veselí. Pak je možné uvést pro jistotu (pokud to není v místě konání oslavy) i adresu ubytování a telefotn a telefony na řidiče nebo taxi. 
    Aby se předešlo případným nedorozuměním, specifikujte raději dopředu, jaké tradice chcete nebo nechcete na své svatbě mít. (Únos nevěsty, společné krmení se u stolu, rozbíjení talíře, házení kytice, chomout, podvazek...). Jako nevěsta se ženichem lecoz z toho nemusíte z různých důvodů vůbec chtít absolvovat, ale rozjaření svatebčané by vám mohli neplánovaně připravit horké chvilky.

    Do svatebního průvodce se dá zakomponovat i vhodná žádost o finanční dar místo věcného. Dále třeba můžete přidat i barvy do kterých svatbu ladíte a lehce návodný text, který neurazí, ale napoví, že pokud vám v barevnosti oblečení svatebčané vyhoví, budete potěšeni. 
    Vždy se na to podívejte očima hosta, zda by vás ten který text nějakým zůsobem neuváděl do rozpaků nebo vám nepřipadalo, že se po vás, jako hostovi, chce příliš. Vše lze napsat přívětivě a taktně tak, aby to nebylo hostům nijak nepříjemné a zároveň vám to pomohlo celý svatební den zvládnout a hlavně si ho užít.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli